Aktualności - Piotr Uciechowski po raz dziesiąty na kietrzańskim Półmaratonie


Przebiegł już setki tysięcy kilometrów, w 52 krajach, na 6 kontynentach i ciągle mu mało. Jego marzeniem jest pobiegnięcie w biegu na Antarktydzie. O kim mowa? Przedstawiamy Państwu kolejnego zawodnika z naszej wspaniałej Jubileuszowej piątki – Pana Piotra Uciechowskiego.

Mieszka w Opolu, ma 53 lata. Pracuje jako Kierownik pociągu Przewozów Regionalnych, co nie pomaga mu w regularnych treningach. Przez 34 lata swojej kariery sportowej wystartował w około 1000 biegach. Pan Piotr Uciechowski to kolejny człowiek z ogromną pasją i miłością do biegów.

Jego osiągnięcia sportowe są imponujące. Ma na swoim koncie uczestnictwo w kilkudziesięciu biegach o randze Mistrzowskiej: MŚ, ME, MP, PŚ, PE, PP, MŚ wet., ME wet., MP wet. oraz ME i MP kol. W latach 1996 - 2000 posiadał Mistrzowską klasę sportową w biegach górskich i w biegu na 100 km.

Wspaniałe jest to, że Pan Piotr czuje się świetnie na każdej trasie. Nie ma ulubionej kategorii biegów, jak wielu innych zawodników, którzy wybierają długie albo krótkie dystanse.

O kietrzańskim Półmaratonie mówi, że ze wszystkich Półmaratonów w jakich uczestniczył (a było ich ok. 80) nasz podoba mu się najbardziej. Wszystko ze względu na wspaniałą, urozmaiconą i miejscami trudną trasę biegu, przebiegającą przez dwa państwa. Na pochwałę zdaniem Pana Piotra zasługuje również atmosfera, która jest naprawdę niesamowita. Jego najlepszym miejscem jakie zajął w Kietrzu, było przybiegnięcie na siódmej pozycji.

Jako ciekawostkę można dodać, że po skończonym Półmaratonie w Kietrzu Pan Uciechowski, w tym samym dniu wystartował w biegu dodatkowym ”Będziemy maratończykami”, w którym pobiegła również jego córka Jola (bieg dla gimnazjalistów). Był to dla niego sprawdzian, czy po przebiegnięciu 21 km można jeszcze zmobilizować siebie i swój organizm do sportowej rywalizacji.

Galeria zdjęć


zobacz również: