Aktualności - Andrzej Wybraniec po raz dziesiąty na kietrzańskim Półmaratonie


Kolejnym biegaczem, który towarzyszy nam już dziesiąty raz jest mieszkaniec naszego miasta – Pan Andrzej Wybraniec. Choć mówi, że biega amatorsko to dla nas, ze względu na staż jest to już zawodowstwo.

Mieszka w Kietrzu ponad 30 lat. Z zawodu jest ogrodnikiem, a na jesień skończy 66 lat. W Kietrzu prowadzi własną działalność gospodarczą. Należy do Kietrzańskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Sportowego „Gryf”.

Pan Andrzej już od 30 lat biega amatorsko. Jest to dla niego wspaniały sposób na relaks oraz dobry wariant na walkę ze stresem dnia codziennego. Dzięki, tej formie aktywności fizycznej jest w dużo lepszej kondycji, niż niejeden swój rówieśnik.

Kiedy dowiedział się z lokalnych mediów, że będzie organizowany Półmaraton stwierdził, że jako biegający mieszkaniec Kietrza spróbuje swoich sił w tej rywalizacji. Tak bardzo mu się to spodobała, że żadnego biegu nie opuścił. Przez te dziesięć lat istnienia kietrzańskiego Półmaratonu jedynym minusem w jego oczach jest pogoda, która nie raz płatała figle podczas biegu. Jest jednak tego świadomy, że na to nikt nie ma wpływu. Najbardziej utkwiły mu w pamięci właśnie te biegi, podczas których były niesamowite upały. Wtedy każdy z zawodników musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i dać z siebie jak najwięcej, aby przebiec całą trasę i dobiec do mety.

Pan Andrzej jest z natury optymistą, który zawsze stara się dostrzec plusy tam, gdzie czasem ich nie widać. Marzy o tym, aby jego „kariera” biegacza trwała jak najdłużej, czego i my mu życzymy.

Galeria zdjęć


zobacz również: