Aktualności - Benedykt Pospiszyl po raz dziesiąty na kietrzańskim Półmaratonie


Urodził się w Kietrzu 1960 roku. Obecnie jest dyrektorem Zespołu Szkół Medycznych w Branicach. Bieganie daje mu odrobinę wytchnienia od licznych obowiązków. Pan Benedykt Pospiszyl – kolejny zawodnik z naszej już słynnej piątki zawodników biegnących po raz dziesiąty w kietrzańskim Półmaratonie.

Pan Benedykt Pospiszyl ma 56 lat. Jako dyrektor Zespołu Szkół Medycznych w Branicach jest narażony na dużą dawkę stresu. Jego złotym środkiem na rozładowanie emocji jest bieganie. Od 30 lat Pan Benedykt z pełnym zaangażowaniem poświęca się temu sportowi. Oprócz znakomitej kondycji i lepszego zdrowia, czerpie z biegów ogromną radość życia.

Nie jest zawodowcem, ale ma na swoim koncie nie jeden przebiegnięty prestiżowy bieg. Od 10 lat rok w rok jest również z nami. O naszym Półmaratonie dowiedział się z lokalnych mediów. Ceni sobie, że pomimo oczywistej chęci wygranej każdego zawodnika, jest tu bardzo przyjazna i niemal rodzinna atmosfera. Uważa również, że dużym plusem kietrzańskiego biegu jest jego powszechność.

Wśród najbardziej zapamiętanych edycji Półmaratonu nie ma jednego specjalnego roku. Pamięta jednak dwa zdarzenia, które utkwiły mu w pamięci. Pierwsze, to zeszłoroczne zasłabnięcie jednego z zawodników pod koniec trasy. Pan Benedykt był jedną z tych osób, która pomogła w dotarciu temu zawodnikowi na metę. Drugim wartym zapamiętania momentem była, pomoc dokończenia trasy kietrzańskiego Półmaratonu niewidomemu zawodnikowi.

Jego marzeniem, jak wielu innych prawdziwych biegaczy jest bieganie jak najdłużej. Pan Benedykt cieszy się z wyzwania związanego z przebiegnięciem zmodyfikowanej trasy X Jubileuszowego Półmaratonu, jednak z sentymentem wspomina tą wcześniejszą, dobrze mu już znaną.

Galeria zdjęć


zobacz również: