Aktualności - Zapisy na XI Półmaraton otwarte


Wszystkich miłośników biegów zapraszamy do Kietrza na międzynarodowy XI Półmaraton Kietrz - Třebom - Gródczanki - Pietrowice Wielkie. Startujemy 10 czerwca 2017 r., o godzinie 10:00 ze Stadionu Miejskiego w Kietrzu.

Ze względu na usprawnienie organizacji biegu i rozpoczynającą się rewaloryzację kietrzańskiego Rynku start i meta będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim w Kietrzu. Trasa będzie posiadała atest PZLA i zostanie przedstawiona w późniejszym czasie. W zasadzie zmieni się jej początek i koniec, natomiast nadal będzie przebiegała przez Třebom, Gródczanki i Pietrowice Wielkie.

W tym roku Organizatorzy biegu nawiązali współpracę z jedną z największych firm w Polsce obsługującą biegi – DATASPORT. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu firma zapewnia dokonanie profesjonalnego pomiaru czasu na zawodach, ale i również szczegółowo dopracowany portal zapisów, z którego korzystają setki Organizatorów.

Dzięki tej współpracy możliwe będą płatności elektroniczne - dla wygody uczestników, poprzez system Dotpay. Ponadto serwisy internetowe DATASPORT są dostępne również na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet). Podczas zawodów wyniki zawsze są transmitowane na bieżąco do Internetu. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie transmisję live z obrazu z linii mety dostępna na stronie Organizatora. Nad oprawą zawodów będzie czuwał doświadczony spiker.  

Na trasie będzie przygotowanych 5 punktów żywnościowych (cukier, banan) wraz z wodą pitną, obsługiwanych przez Wolontariuszy, a także 3 punkty odświeżania - kurtyny wodne. Na półmetku trasy będzie znajdował się dodatkowy punkt kontrolny.

Nowością wśród kilku dostępnych kategorii będzie Klubowa, która będzie składać się z grupy minimum 5 osób bez względu na płeć, reprezentująca klub sportowy, stowarzyszenie, firmę, grupę przyjaciół, lokalną społeczność, itp. O zwycięstwie Klubu decyduje najniższa suma czasów jej 5 członków.

Zapisy na półmaraton przyjmowane są drogą elektroniczną do 8 czerwca 2017 r., po tym terminie będzie to tylko możliwe w dniu biegu, w Biurze Zawodów w godzinach od 7:00 do 9:15. Warunkiem uczestnictwa w półmaratonie jest uiszczenie opłaty startowej, której wysokość zależy od daty przelewu. Pierwsza opłata startowa zaczyna się już od kwoty 45,00 PLN płatna przelewem do 28 lutego 2017 r. Kobiety, które ukończyły 65 rok życia i mężczyźni powyżej 70 roku życia są zwolnieni z opłaty. Podobnie półmaratończycy, którzy brali udział we wszystkich X edycjach biegu. Od tego roku wprowadziliśmy również 20% zniżki w przypadku grupy minimum 10 osób przy jednorazowej wpłacie za całą drużynę.  

Gwarantujemy bogaty pakiet startowy w skład, którego wchodzą: numer startowy (imienny numer startowy zostanie nadany Uczestnikom, którzy zarejestrują się i opłacą start do dn. 5 czerwca 2017 r. do godz. 10:00) z chipem i czterema agrafkami; poczęstunek przed startem (od godz. 7:00 do godz. 9:00); pamiątkowy ręcznik Imprezy; folder informacyjny - XI Półmaraton; banany oraz napoje (woda, napój izotoniczny) na trasie biegu; opieka medyczna; pamiątkowy medal na mecie; pomiar czasu, w tym możliwość uzyskania wyniku w formie SMS; bon na posiłek regeneracyjny po zakończeniu biegu; bezpłatny masaż; bezpłatna wejściówka na Krytą Pływalnię HYDROSFERA (1h do wykorzystania w dniu zawodów); możliwość darmowego pobrania i wydruku pamiątkowego dyplomu (certyfikatu) z wynikiem uzyskanym w czasie Imprezy; możliwość poboru swoich zdjęć z udziału w Imprezie; materiały reklamowe.

Nagrody finansowe dla zawodników w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn w XI-edycji biegu wyniosą: I miejsce 1000 -zł, II miejsce - 750 zł, III miejsce – 500 zł, IV miejsce - 350 PLN, V miejsce -  300 PLN, VI miejsce -  250 PLN, VII miejsce -  200 PLN. Limit zawodników wynosi 500 osób.

Półmaratończycy będą mieli możliwość bezpłatnego skorzystania z pryszniców i masażu po biegu. Dla uczestników biegu przewidziane jest losowanie dodatkowych nagród, w tym: telewizor 55 cali marki SAMSUNG SMART TV z WiFi. Warunkiem otrzymania nagrody, oprócz ukończenia biegu jest obecność podczas dekoracji i losowania.

Szczegółowe informacje o Półmaratonie znajdują się na stronie www.polmaraton.kietrz.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. XI Półmaraton organizowany jest w ramach obchodów Dni Miasta i Gminy Kietrz, które odbędą się w dniach od 9 czerwca do 11 czerwca 2017 r.     

Zapisy na półmaraton są przyjmowane poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2825 do dnia 8 czerwca (czwartek). Po tym terminie zapisy będą przyjmowane tylko i wyłącznie w dniu biegów w Biurze Zawodów w godzinach od 7:00 do 9:15.

Jeszcze raz bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu. Do zobaczenia 10 czerwca 2017 roku w Kietrzu!

zobacz również: