Aktualności - X Półmaraton wśród najlepszych imprez biegowych w Polsce!

Zeszłoroczny, jubileuszowy Półmaraton został nagrodzony przez czytelników portalu maratonypolskie.pl. W głosowaniu uznali oni, że dziesiąta edycja naszego biegu była jedną z najlepszych imprez biegowych w naszym kraju.

X Jubileuszowy Półmaraton Kietrz - Třebom - Gródczanki - Pietrowice Wielkie został nagrodzony w kategorii półmaratonów kameralnych, uzyskując czwarte miejsce w Polsce, na 36 zgłoszonych kandydatur. Kietrzańska impreza okazała się lepsza od biegów w Radomiu, Gliwicach, Ciechocinku i wielu innych miejscowościach. W przyznanym wyróżnieniu wspomniano o doskonałej organizacji kietrzańskiego Półmaratonu, która została zauważona i doceniona przez środowisko biegaczy. Nagroda cieszy tym bardziej, że przyznali ją właśnie miłośnicy i pasjonaci biegania z całej Polski. Oprócz wysokiej pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej, X edycja kietrzańskiego Półmaratonu, została wybrana najlepszą imprezą biegową w województwie opolskim. Dzięki znakomitemu przygotowaniu, poświęceniu organizatorów i wolontariuszy, pokonała między innymi VI Maraton Opolski i XIV Bieg Opolski.

Na uwagę zasługuje także fakt, że kietrzański X Półmaraton zdobył również wyróżnienia w kategorii imprez organizowanych w miastach do 25 tysięcy mieszkańców (64 zgłoszone kandydatury), biegów średnich (74 zgłoszone kandydatury) oraz biegów organizowanych przez Urzędy Miast, Gminy, OSIRy (88 zgłoszonych kandydatur).