Aktualności - Niespełna 108 dni do najlepszego biegu na Opolszczyźnie!


Trwają przygotowania do XI edycji półmaratonu w Kietrzu. Przypominamy, że ze względu na usprawnienie organizacji biegu i rozpoczynającą się rewaloryzację kietrzańskiego Rynku start i meta będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim w Kietrzu.

Trasa będzie posiadała atest PZLA i do końca marca zostanie przedstawiona wszystkim biegaczom. W zasadzie zmieni się jej początek i koniec, natomiast nadal będzie przebiegała przez Třebom, Gródczanki i Pietrowice Wielkie.

Na ten moment przez przeszło miesiąc od uruchomienia zapisów do biegu zgłosiło się 131 uczestników (83 opłaconych), w tym 104 mężczyzn i 27 kobiet. Limit zawodników wynosi 500 biegaczy.

Kietrzański półmaraton został nagrodzony przez czytelników portalu maratonypolskie.pl uzyskując czwarte miejsce w Polsce w kategorii półmaratonów kameralnych! Oprócz wysokiej pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej, X edycja kietrzańskiego Półmaratonu, została wybrana najlepszą imprezą biegową w województwie opolskim.

Zapisy na półmaraton przyjmowane są drogą elektroniczną http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2825 do 8 czerwca 2017 r., po tym terminie będzie to tylko możliwe w dniu biegu, w Biurze Zawodów w godzinach od 7:00 do 9:15. Warunkiem uczestnictwa w półmaratonie jest uiszczenie opłaty startowej, której wysokość zależy od daty przelewu. Pierwsza opłata startowa zaczyna się już od kwoty 45,00 PLN płatna przelewem do 28 lutego 2017 r. Kobiety, które ukończyły 65 rok życia i mężczyźni powyżej 70 roku życia są zwolnieni z opłaty. Podobnie półmaratończycy, którzy brali udział we wszystkich X edycjach biegu. Od tego roku wprowadziliśmy również 20% zniżki w przypadku grupy minimum 10 osób przy jednorazowej wpłacie za całą drużynę.  

Gwarantujemy bogaty pakiet startowy w skład, którego wchodzą: numer startowy (imienny numer startowy zostanie nadany Uczestnikom, którzy zarejestrują się i opłacą start do dn. 5 czerwca 2017 r. do godz. 10:00) z chipem i czterema agrafkami; poczęstunek przed startem (od godz. 7:00 do godz. 9:00); pamiątkowy ręcznik Imprezy; folder informacyjny - XI Półmaraton; banany oraz napoje (woda, napój izotoniczny) na trasie biegu; opieka medyczna; pamiątkowy medal na mecie; pomiar czasu, w tym możliwość uzyskania wyniku w formie SMS; bon na posiłek regeneracyjny po zakończeniu biegu; bezpłatny masaż; bezpłatna wejściówka na Krytą Pływalnię HYDROSFERA (1h do wykorzystania w dniu zawodów); możliwość darmowego pobrania i wydruku pamiątkowego dyplomu (certyfikatu) z wynikiem uzyskanym w czasie Imprezy; możliwość poboru swoich zdjęć z udziału w Imprezie; materiały reklamowe.

Nagrody finansowe dla zawodników w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn w XI-edycji biegu wyniosą: I miejsce 1000 -zł, II miejsce - 750 zł, III miejsce – 500 zł, IV miejsce - 350 PLN, V miejsce -  300 PLN, VI miejsce -  250 PLN, VII miejsce -  200 PLN. Limit zawodników wynosi 500 osób.

Półmaratończycy będą mieli możliwość bezpłatnego skorzystania z pryszniców i masażu po biegu. Dla uczestników biegu przewidziane jest losowanie dodatkowych nagród, w tym: telewizor 55 cali marki SAMSUNG SMART TV z WiFi. Warunkiem otrzymania nagrody, oprócz ukończenia biegu jest obecność podczas dekoracji i losowania.

Szczegółowe informacje o Półmaratonie znajdują się na stronie www.polmaraton.kietrz.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. XI Półmaraton organizowany jest w ramach obchodów Dni Miasta i Gminy Kietrz, które odbędą się w dniach od 9 czerwca do 11 czerwca 2017 r.     

Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu. Startujemy 10 czerwca 2017 r., o godzinie 10:00 ze Stadionu Miejskiego w Kietrzu.

zobacz również: