Wolontariat - Grupy zadaniowe


Potrzebujemy wolontariuszy do takich obszarów/zadań:

  • BIURO ZAWODÓW – czynne 10 czerwca 2017 r. To właśnie w Biurze Zawodów wszyscy biegacze odbierają swoje pakiety startowe i rejestrują się do zawodów
  • DEPOZYT – wstęp do tej strefy mają tylko uczestnicy startujący w półmaratonie. Wolontariusze odpowiadają za porządek, pobranie i bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy oraz sprawny i prawidłowy ich zwrot po zakończeniu biegu.
  • STREFA STARTU/ METY: – START - wsparcie uczestników biegu w odnalezieniu odpowiedniej strefy startowej i koordynacja ustawienia biegaczy. META - wsparcie uczestników, którzy ukończyli bieg, wręczanie medali, wskazanie drogi do strefy finiszera, podanie napojów, powiadomienie służb medycznych w razie konieczności.
  • PUNKTY INFORMACYJNE – ważny punkt imprezy w którym wolontariusz będzie wsparciem organizacyjnym i informacyjnym dla zawodników, kibiców, gości, mediów. Wolontariusz w tej grupie powinien odznaczać się umiejętnością szybkiego przyswajania informacji i znać dokładnie regulamin imprezy.
  • PUNKTY ŻYWIENIOWE Z WODĄ PITNA NA TRASIE – niezmiernie ważny element każdego biegu długodystansowego. Zadanie grupy wolontariuszy będzie polegać na: przygotowaniu stanowisk, wydawaniu i uzupełnianiu zapasów wody/napojów, dbaniu o porządek w danej strefie odżywiania. Tutaj liczy się CZAS oraz sprawne działanie i wsparcie biegaczy. Uwaga! W czasie XI Półmaratonu będzie aż 5 takich punktów!
  • STREFA FINISZERA: Kierowanie ruchem biegaczy, którzy ukończyli bieg + podawanie napojów.
  • GRUPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH – do tego typu zadań poszukujemy wolontariuszy raczej płci męskiej (choć jak doświadczenie pokazuje, że nie tylko mężczyźni dali sobie z tym zadaniem radę), którzy nie boją się wyzwań i ciężkiej pracy w dniach 10 czerwca 2017 r.
  • STREFA KIDS – podczas imprezy odbywają się również zawody dla najmłodszych. Poszukujemy chętnych do pomocy przy obsłudze tych biegów. Uśmiech maluchów jest bezcenny, pamiętajcie o tym :)

zobacz również: